MonExcel 4.xx

export tiskových sestav z Money do Excelu

Charakteristika

Pomocí programu MonExcel můžete exportovat vybrané tiskové sestavy z ekonomického systému Money do programu Microsoft Excel (případně jiných kompatibilních programů, např. OpenOffice).

Sestavy MonExcel graficky formátuje podle tzv. převodních šablon - byť se nejedná o univerzální převodník všech tiskových sestav, nejpoužívanější šablony jsou standardní součástí programu (zkušenější uživatelé si mohou vytvořit další, nebo graficky upravit stávající).

Vlastní export z Money do MS Excel je velice jednoduchý a zvládne ho i uživatel začátečník. Pozn.: přestože se v názvu doplňku vyskytuje slovo Excel, program MS Excel nemusí být na počítači nainstalován.

Klíčové vlastnosti

Oproti nativnímu XLS Money exportu přináší MonExcel tyto výhody:

  • • převodní šablona je přímo optimalizována pro konkrétní sestavu. Výsledná sestava v Excelu tak neobsahuje různé „slepé“ řádky či sloupce, neforemná písma nebo nelogicky sloučené buňky. Sestavu z MonExcelu můžete bez problémů ihned použít pro další zpracování (např. součty, vzorce, apod.), aniž by bylo potřeba „čistit“ buňky do použitelné formy. Většina převedených sestav má navíc automatické ukotvení buněk s nadpisy (i když sestava obsahuje velké množství řádků, při rolování stále vidíte nadpis každého sloupce)
  • • přímo v XLS šabloně můžete nadefinovat základní matematické operace na řádku (sčítání či násobení proměnných z Money)
  • • v některých případech je možné pomocí tzv. rozšíření upravit převodní šablonu tak, aby si dodatečně načetla další doplňující proměnné či seznamy z Money, které jinak ve standardní tiskové sestavě nejsou k dispozici (v případě zájmu nás kontaktujte pro bližší informace)
  • • převodník podporuje kromě staršího .xls formátu (Excel 97-2003) i novější .xlsx (Excel 2007 nebo vyšší)

Přehled tiskových sestav, které aktuální verze převodníku podporuje, naleznete zde.

Stáhněte si *

MonExcel - verze 4.0.2.16 (ze dne 6.10.2021) pro Money S3 verze 19.xxx a vyšší *

* Plně funkční zkušební verze (pro uživatele licencovaných verzí s uhrazeným ročním udržovacím poplatkem slouží i jako aktualizace).

Varianty a ceník
MonExcel SINGLE (použití pouze v jedné agendě Money) ** 1.980,- Kč bez DPH
MonExcel MULTI (počet agend není omezen) 3.300,- Kč bez DPH
Roční udržovací poplatek (první rok je v ceně licence) pro dosud neexpirované licence *** 30% z ceny licence
Roční udržovací poplatek pro licence s prošlou expirací *** 60% z ceny licence

** IČ agendy Money pro použití verze SINGLE je nutné specifikovat v objednávce. Pozn.: verze SINGLE je omezena pouze na jednu agendu, není však omezena na celkový počet stanic v síti. V rámci licence je tedy možné doplněk instalovat na neomezený počet stanic, pokud provozujete Money síťově.

*** Spolu s nákupem získáváte bezplatný přístup k novějším verzím doplňku po dobu 1 roku (více informací).

Objednávka

Objednávky zasílejte na na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V objednávce nezapomeňte uvést typ licence a Vaši fakturační adresu (včetně IČO a DIČ - upozornění pro firmy ze Slovenska: k objednávce je nutné doložit také osvědčení o plátcovství DPH!).

Technická podpora

V případě problémů s programem se obracejte na technickou podporu výhradně na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde se vám bude věnovat volný specialista, který odpoví na vaše dotazy v nejbližší možné době.