Vítejte! » Přihlásit se » Vytvořit nový profil

Export do DBF

Martin Svoboda
Export do DBF
04. 01. 2005 17:33
Potřebuju vyexportovat kmenové karty do excelu.

Lze to pouze přes "datové soubory" a tam Export do dbf. Ta databáze má 32712 záznamù a za 1,5 hodiny je vyexportováno 90% (odhadem tj. 6 záznamù za vteřinu - a klesá to exponenciálně, ze začátku to vypadalo tak na 5 minut práce).

Běží to na serveru 2x PIII 933MHz (v terminálu). Jeden procesor je tím Money vytížen stále na 100%. Disky slyšet nijak zvl᚝ nejsou ... Je již odpoledne a server je nevytížený ... jenom tohle Money.
Využití paměti procesem MoneyS3 - 418000 kB!!! A pořád roste ... To se jen tak nevidí ... Přitom má otevřené .DBF a .DBT soubory pro zápis, které mají dohromady cca 76MB.

Zajímalo by mě, jak bych vyexportoval statisícovou databázi, např. účetní denník. Práce na týden ... a server by to asi nepřežil ...

Podobně se chovají sestavy - náhled stavu zásob o 90 stránkách je podobný zážitek ...

Mùže mi to někdo fundovaný vysvětlit??? Já (jako db programátor) toto opravdu nejsem schopný pochopit ...
Petr Kovář
Re: Export do DBF
04. 01. 2005 17:49
Zdravím,

běhají mi Money S3 v. 10.002 na notebooku Pentium M715 1,5 GHz s 512 MB DDR a export 13775 položek kmenových karet mi trval přesně 12,9s. [:]:-))[/:]

Je možné, že v síti (terminálu) se to chová podstatně jinak ... [:]?[/:]

Bohužel nejsem fundovaný, takže Vám neporadím, kde je zakopaný pes. Snad se Vám někdo brzy ozve.

Petr Kovář
MODELIMEX
Martin Svoboda
05. 01. 2005 07:16
Jeden známý mi tvrdí to samé ... na cca 2x výkonějším počítači (CPU, disky horší) mu to jelo asi 3 minuty.

Ale já mám verzi 9.102, on (a vy) již novou 10.+
Martin Svoboda
05. 01. 2005 07:38
Ještě upřesním - program DBFexport (ze stránek Ciglera) to udělá za 5 minut. Také na terminálu, pod stejným účtem. A s jinou databází - o 2 tisíce záznamù víc. Zabraná pamě procesem je také v rozumných mezích - cca 6MB.
Petr Kovář
05. 01. 2005 07:44
Hmm, tak u mě DBF Export v. 2.1 to vyexportuje za cca 50s, ale asi to vážně vypadá, že to je tím terminálovým provozem. Zkoušel jste to exportovat na počítači, kde jsou fyzicky data nebo to bylo z nějaké stanice?
Martin Svoboda
05. 01. 2005 10:52
Tím, že jsem to dělal v terminálu znamená, že jsem to dělal na počítači, kde jsou data ... Ten mùj druhý pokus přesně stejný, jenom externím prográmkem ... Ke zkoušce, co to udělá na W2K Professional jsem se ještě nedostal.
Marián Čamák
18. 03. 2016 11:32
Chcel by som sa opýta, či sa dá cez príkazový riadok zada pri DBFexport aj cie¾ová cesta a zoznam tabuliek, ktoré chcem exportova. Ak áno, ako sa nazývajú jednotlivé prepínače - argumenty?
Autor:

Váš email:

Předmět:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
     **    **     **  **     **  **     **  **        
   **      **     **  **     **  **     **  **     ** 
   **      **     **  **     **  **     **  **     ** 
Příspěvek: